Історія оновлень

Будівельні Технології: Кошторис 8, редакція від 5 серпня 2019 року

 1. В особистому кабінеті (меню «Сервіс» - «Налаштування») додана можливість вказати шлях до каталогів для збереження архівів кошторисних документів та звітів.
 2. У вікні «Ціни і тарифи» для групи обраних матеріалів по команді меню «Поставка замовника» реалізована можливість вказати складові вартості, які слід віднести до постачання замовника (відпускна ціна, транспортні витрати, заготівельно-складські витрати).
 3. У вікні редагування локального кошторису та у вікні «Ціни і тарифи» реалізована команда «Варіанти ресурсу», яка доступна після натискання правої кнопки миші. За командою «Варіанти ресурсу» програма виводить на екран список всіх «варіантів» обраного ресурсу в поточній кошторисної документації. Наприклад, при виборі команди «Варіанти ресурсу С147-1» програма виведе на екран всі ресурси з таким-же шифром, але відмінними назвами, одиницями вимірювання, масами, цінами, відстанями перевезення, групами вантажів і іншими показниками. Ви можете вибрати потрібний варіант ресурсу і замінити на нього поточний, обраний в кошторисі ресурс або групу обраних в кошторисі ресурсів, рис. 1.
  Рис.1. Варіанти ресурсу С147-1
  Ви можете налаштувати відображення інформації в списку варіантів ресурсу. Для цього клацніть мишею «магічний трикутник», розташований в заголовку першого стовпчика списку (див. Рис. 1) та встановіть чек навпроти тих полів, які Ви хочете бачити в списку варіантів ресурсу і зніміть чек з тих полів, які Ви хочете приховати.
 4. У режимі «розширеного пошуку» додана можливість уточнити область пошуку в поточній кошторисної нормативної бази: будівельні роботи, монтаж обладнання, ремонтно-будівельні роботи, а також задати умови пошуку «Шукати в поточному збірнику», див. рис . 2.
  Рис. 2. Уточнення області пошуку в режимі «розширеного пошуку»

  Нагадуємо, що в програмі «Кошторис 8» Ви можете задати пошук в потрібному Вам збірнику шляхом вказівки в пошуковому рядку шифру цього нормативного збірника, наприклад, «Футеровка Е13». При цьому Ви можете задавати пошуковий запит зручною для Вас мовою (українською або російською) незалежно від мови, на якої Ви складаєте кошторисну документацію, рис. 3.

  Рис. 3. Пошук РЕКН на футерування в збірнику Е13
 5. При складанні локального кошторису Ви можете вибирати позиції з користувацьких збірників і тут-же додавати їх до кошторису, не відкриваючи вікно користувацької кошторисної бази. Для цього у вікні локального кошторису натисніть F6. У списку позицій локального кошторису в поле шифр введіть частину назви користувацької норми або ресурсу, наприклад, «арматура» і натисніть клавішу Enter. Програма виведе на екран всі користувацькі норми і ресурси, в найменуванні яких зустрічається вказаний пошуковий запит. Виберіть потрібну норму або ресурс у вікні «Результати пошуку». У нижній частині вікна виберіть ціну і натисніть кнопку «Застосувати», щоб додати цю позицію в локальний кошторис, рис. 4.
  Рис. 4. Пошук позицій в користувацькій кошторисній базі
 6. У вікні створення і редагування договору додана можливість вказати номер договірної ціни в полі «ДЦ №», рис. 5.
  Рис. 5. Установка номеру договірної ціни
 7. У вікні «Договори» доступна команда «Створити кошторисну документацію». В результаті виконання цієї команди створюється кошторисна документація на весь обсяг робіт за обраною договірною ціною або актом приймання виконаних робіт, рис. 6.
  Рис. 6. Створення кошторисної документації за договірною ціною.
 8. При завантажені кошторисної документації, договірної ціни і акту приймання виконаних робіт з файлу формату «Кошторис 8» та «СТС-7» в будівлі та в договірній ціні автоматично заповнюється інформація про замовника, генпідрядника, підрядника та проектувальника.
 9. Дозволено завантажувати договірні ціни у вікні «Будівлі». При цьому договірна ціна може бути завантажена ​з архіву в поточну будівлю або Ви можете створити нову будівлю.
 10. Реалізована можливість перенесення користувальницької нормативної бази з програми СТС-7 в «Кошторис 8». У програмі СТС-7 відкрийте призначену для користувача базу і виберіть команду меню «Сервіс» - «Зберегти в архів». В установках архіву виберіть опцію «Всі призначені для користувача норми», а в нижній частині вікна встановіть чек навпроти тих каталогів цін, які необхідно додати до архіву, рис. 7. Вкажіть шлях до файлу архіву і натисніть кнопку «ОК».
  Рис. 7. Створення архіву користувацької кошторисної бази в програмі СТС-7
  У програмі «Кошторис 8» клацніть команду меню «Користувацькі норми» - «Вибрати». У вікні вибору користувацької бази клацніть піктограму «Резервна копія» і виберіть меню «Відновити», рис. 8.
  Рис. 8. Завантаження користувальницької бази до програми «Кошторис 8»
  Вкажіть шлях до файлу, який містить архів користувацьких норм програми СТС-7 (розширення файлу * .cln) і натисніть кнопку «Відкрити». Залежно від вмісту архіву програма «Кошторис 8» створить бази типу: «Матеріали», «Обладнання», «Машини», «Роботи», «Стандартні фрагменти» і завантажить в них користувацькі кошторисні норми відповідного типу, рис. 8.
 11. У вікні «Налаштування кошторисної документації» на вкладці «Кошторисна документація» Ви можете задати номер зведеного кошторисного розрахунку, номер і дату стверджуючого документу і вибрати назву стверджуючої організації з бази контрагентів рис. 9.
  Рис. 9. Номер зведеного кошторисного розрахунку
 12. Щоб роздрукувати акт приймання виконаних робіт, розрахунки до акту та ресурсну відомість «з відкритою датою» у вікні «Параметри друку» відключіть опцію «Друкувати дату акту», рис. 10.
  Рис. 10. Налаштування друку акту з «відкритою датою».
 13. Кошторисна нормативна база програми доповнена:
  • Поточними ринковими цінами на будівельні матеріали та устаткування станом на 2-й квартал 2019 року.
  • СОУ Д.2.2-34867717-001:2018 РЕКН на будівельні роботи. Автоматичне дугове зварювання ванним способом плавким мундштуком стиків трамвайних і залізничних рейок. Погоджено ТК 311 (лист від 23.11.2018 №192), наказ ТОВ «ІНПАТ». Пошуковий образ НП1.
  • СОУ Д.2.2-31101383-001:2018 РЕКН на будівельні роботи. Утеплення поверхні стін теплоізоляційною сумішшю ТЕПЛОВЕР LIGHT шаром 40 мм. Погоджено ТК 311 (лист від 20.11.2018 №191), наказ ТОВ «НПП «Укрвермікуліт». Пошуковий образ УВ1.
  • СОУ Д.2.2-31101383-002:2019 на будівельні роботи. Утеплення поверхонь теплоізоляційними сумішами BAUWER. Погоджено ТК 311 (лист від 29.01.2019 №208), наказ ТОВ «НПП «Укрвермікуліт». Пошуковий образ УВ2.
  • СОУ Д.2.4-34953769-001:2017 Утримання та ремонт об`єктів зливової каналізації, гідротехнічних споруд, водних об`єктів та об`єктів водозниження.
  • Наказ КП КВЗК від 17.02.2017 р. № 9. Пошуковий образ КК1.
  • СОУ Д.2.4-40090765-001:2019 РЕКН на ремонтно-будівельні роботи. Автомобільні дороги. Погоджено ТК 311 (лист від 28.01.2019 №215), наказ ТОВ «СЛАВДОРСТРОЙ». Пошуковий образ СД1.
  • СОУ Д.2.4-41535573-001:2017 Ремонт асфальтобетонного покриття доріг із застосуванням технологій інфрачервоного нагріву. Наказ ТОВ "Глік Інжиніринг" від 29.12.2017 №29_12. Пошуковий образ ГЛ1.
  • СОУ Д.2.4-40159308-004:2019 Ґрунтування основи при влаштуванні горизонтальної дорожньої розмітки пластиком гарячого нанесення. Наказ ТОВ "Трек Лайн" від 20.05.2019 №2005_1. Пошуковий образ ЛА4.
  • СОУ Д.2.4-03359182-001:2016, Зміна № 3. Утримання і ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі населених пунктів. СОУ Д.2.2-03359182-003:2019 Герметизація швів і стиків дорожніх покриттів бітумною стрічкою. Наказ КП «ШЛЯХРЕМБУД» від 18.05.2019 г. № 136-а. Пошуковий образ ШР1-ШР3.
 14. Покращена функція порівняння акту з договірною ціною. Зокрема, на вкладці «Відхилення ресурсів» відображаються тільки ті ресурси акту приймання, в яких зафіксовано відхилення від договірної ціни.
 15. Реалізована функція "Порівняння проектів», за допомогою якої Ви можете порівнювати між собою кошторисну документацію, договірні ціни та акти приймання виконаних робіт. Щоб додати документ до порівняння у вікні «Будівлі» або «Договори» виберіть потрібний документ, клацніть праву кнопку миші і виберіть меню «Додати до порівняння». Щоб відкрити список документів, доданих до порівняння, виберіть меню «Сервіс» - «Порівняти документи». У вікні «Порівняння», в крайньому лівому стовпчику списку встановіть чек навпроти тих кошторисних документів, які Ви хочете порівняти. Попередній результат порівняння кошторисної документації по складовим кошторисної вартості відображається програмою в нижній частині вікна, рис. 11. Ви можете додавати до порівняння скільки завгодно кошторисних документів. Щоб отримати докладний звіт про порівняння кошторисних документів виберіть у списку два документа і натисніть піктограму «Порівняти детально», рис. 11.
  Рис. 11. Попередній результат порівняння кошторисної документації
  Результат детального порівняння кошторисних документів відображається програмою на окремій вкладці, рис. 12.
  Рис. 12. Детальне порівняння кошторисних документів
  На вкладці «Підсумкові показники» відображається детальне порівняння проектів в розрізі зведеного кошторисного розрахунку. На вкладці «Обсяги робіт» відображається порівняння відомостей обсягів робіт, а на вкладці «Ресурси» відображається порівняння відомостей ресурсів цих проектів, рис. 12.
  Щоб у списку робіт або у списку ресурсів відображалися тільки ті роботи або ресурси, за якими зафіксовані відхилення в кількості або вартості на вкладці «Обсяги робіт» або «Ресурси» натисніть праву кнопку миші і виберіть команду меню «Виключити позиції що збігаються».
  Ви можете зберегти звіт про порівняння кошторисної документації в файл формату MS Excel. Для цього клацніть мишею піктограму «Експорт в MS Excel», рис. 12.
 16. Показники розрахунку усередненої вартості люд.-години для робіт по ремонту основних фондів промислових підприємств наведені відповідно до листа ТОВ «Науково-технічний центр» «Економіка ремонтного виробництва» від 11.03.2019р. № 10-Є/1.
 17. «Керівництво користувача» програми актуалізовано і доповнено описом нових функцій.

Будівельні Технології: Кошторис 8, редакція від 11 травня 2019 року

 • В інвесторській кошторисній документації реалізований облік вартості робіт, виконаних за попередній період. Детальніше див. «Керівництво користувача», стор. 165.
 • Реалізовані друковані форми документів: «Локальний кошторис на правах зведеного кошторисного розрахунку», «Локальний кошторис на правах договірної ціни».
 • При друку локальних кошторисів реалізована можливість вибору орієнтації сторінки «Книжкова» або «Альбомна».
 • У вікні «Ціни і тарифи» реалізована можливість видалення і заміни ресурсу в обраній позиції локального кошторису. Детальніше див. «Керівництво користувача», стор. 122.
 • При виведенні на друк ресурсної відомості ресурси з негативними обсягами не виводяться окремими рядками, а сумуються до загального обсягу ресурсу.
 • Реалізована можливість додавання до локального кошторису групи розцінок кошторисної нормативної бази. Для вибору групи розцінок в кошторисної нормативної бази натисніть клавішу Ctrl і, утримуючи її натиснутою, клацайте мишею потрібні Вам кошторисні норми. Після чого натисніть піктограму «Додати до кошторису».
 • У вікні кошторисної нормативної бази реалізовано налаштування параметрів розрахунку одиничної вартості РЕКН. Якщо кошторисна нормативна база відкривається з локального кошторису по команді «Додати кошторисну норму», то розрахунок одиничної вартості РЕКН в кошторисній нормативній базі виконується за правилами поточної кошторисної документації. Параметри розрахунку РЕКН відображаються в кошторисній нормативній базі на вкладці "Одинична вартість» і можуть бути відредаговані користувачем. Детальніше див. «Керівництво користувача», стор. 172.
 • Для зручності редагування коефіцієнтів у вікнах «Структура проекту» і «Локальний кошторис» на вкладці «Коефіцієнти» додано поле, в якому відображаються коефіцієнти, застосовані до поточної позиції кошторису або розділу, в форматі «Кномер = Значення;» з можливістю редагування.
 • Функція "Експертиза кошторисів" доповнена можливістю виведення на друк наочного звіту про порівняння кошторисної документації з діючими нормативами. Детальніше див. «Керівництво користувача», стор. 235.
 • Реалізована функція порівняння акту приймання виконаних робіт з затвердженої договірною ціною. Детальніше див. «Керівництво користувача», стор. 319.
 • Реалізована можливість створення акта приймання, що включає виконання попередніх періодів, з подальшим відображенням у довідці за Формою № КБ-3 вартості виконаних робіт з початку року і з початку будівництва до звітного місяця включно. Детальніше див. «Керівництво користувача», стор. 304.
 • Реалізовано друк «спрощеної» Форми КБ-2в без «мінрегіонівських штанів»))). Документ Форма № КБ-2в (без посилання на додаток ДСТУ) доступний для вибору у вікні «Параметри друку».
 • При створенні будівлі додана можливість вибору організації генпідрядника (це поле не є обов'язковим). Якщо в будівлі зазначений генпідрядник найменування організації-генпідрядника автоматично виводиться на друк в актах приймання (Форма КБ-2в) та довідці Форма КБ-3 поточної будівлі.
 • При друку акту приймання виконаних робіт Форми КБ-2в додана можливість опціонально виводити на друк інформацію про генпідрядника. Якщо у вікні «Параметри друку» встановлена ​​опція «Виводити поле Генпідрядник», то в шапці Форми № КБ-2в друкується «Замовник», «Генпідрядник» і «Субпідрядник», а в підписах друкується «Замовник» та «Субпідрядник». Якщо опція «Виводити поле Генпідрядник» не встановлена, то в шапці і підписах Форми № КБ-2в друкується «Замовник» та «Підрядник».
 • При друку акту приймання виконаних робіт Форми КБ-2в у вікні «Параметри друку» додана можливість вносити додаткову інформацію, яка виводиться на друк після розрахунку акту приймання перед підписами. Детальніше див. «Керівництво користувача», стор. 299.
 • Реалізований друк довідки Форми КБ-3 з можливість налаштування орієнтації сторінки, шрифтів і підписів.
 • Додана можливість створення пояснювальної записки до договірної ціни.
 • Внесено усереднені показники вартості експлуатації будівельних машин і механізмів станом на 1 березня 2019 року (Випуск ЦБ №3 за березень 2019 р.).
 • Внесено усереднені показники транспортних витрат на перевезення будівельних вантажів станом на 1 березня 2019 року (Випуск ЦБ №3 за березень 2019 р.).
 • Середньомісячна заробітна плата для тарифних сіток уранодобувної промисловості визначена відповідно до листа ДП «СхідГЗК» №04-10 / 1503 від 25.02.2019 р.
 • Кошторисна нормативна база доповнена поточними ринковими цінами на будівельні матеріали та обладнання за станом на 1-й квартал 2019.
 • Кошторисна нормативна база доповнена СОУ Д.2.2-34867717-001:2018 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Автоматичне дугове зварювання ванним способом плавким мундштуком стиків трамвайних і залізничних рейок», (Лист ТК 311 від 23.11.2018 №192), затверджено Наказом ТОВ «ІНПАТ». Нормам присвоєно шифр НП1.
 • Кошторисна нормативна база доповнена СОУ Д.2.2-31101383-001:2018 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Утеплення поверхні стін теплоізоляційної сумішшю ТЕПЛОВЕР LIGHT шаром 40 мм», (лист ТК 311 від 20.11.2018 №191), затверджено Наказом ТОВ «НВП «Укрвермикулит». Нормам присвоєно шифр УВ1.
 • Кошторисна нормативна база доповнена СОУ Д.2.2-31101383-002:2019 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Утеплення поверхні теплоізоляційної сумішшю BAUWER », (лист ТК 311 від 29.01.2019 №208), затверджено Наказом ТОВ «НВП «Укрвермикулит». Нормам присвоєно шифр УВ2.
 • Кошторисна нормативна база доповнена СОУ Д.2.4-40090765-001:2019 «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Автомобільні дороги», (лист ТК 311 від 28.01.2019 №215), затверджено Наказом ТОВ «СЛАВДОРСТРОЙ». Нормам присвоєно шифр СД1.
 • Внесено зміни до складу робіт СОУ-Н МЕВ 40.1-00130044-602/56:2011, таблиця ТЕ1-10106 (виключений з тексту «контрольний зразок»).
 • Реалізовано ІБД редакції 5.2.
 • Покращено завантаження кошторисної документації та договірних цін з програми «Будівельні технології - Кошторис», версії 7 до програми «Будівельні Технології: Кошторис 8».
 • При експорті кошторисної документації в файл формату СТС-7 та ИБД 5.2 реалізовано передачу коефіцієнтів до норм на нове будівництво при ремонті та реконструкції (група коефіцієнтів К149 - К152).
 • За допомогою «Історії документів» (меню «Сервіс» - «Історія») Ви зможете швидко знайти кошторисну документацію, договірну ціну або акт приймання з якими Ви колись працювали.
 • Додані «гарячі клавіші» для швидкого доступу до найбільш часто використовуваних команд кошторисної програми. Повний перелік «гарячих клавіш» див. «Керівництво користувача», стор. 396.

Будівельні Технології: Кошторис 8, редакція від 11 березня 2019 року

 • Поліпшені функції обміну кошторисною документацією і договірними цінами між 7-ю та 8-ю версіями програми Будівельні Технології: Кошторис.
 • Удосконалена функція розрахунку очікуваної вартості робіт і формування звіту по розшифровці витрат капітальних інвестицій для узгодження в НКРЕКП:
  • додана можливість створення списку робіт інвестпрограми і розподілу локальних кошторисів по роботах;
  • для об'єктних і локальних кошторисів можна встановлювати індивідуальні індекси інфляції і усереднені показники розрахунку адміністративних витрат, кошторисного прибутку та ризиків;
  • розрахунок витрат на відрядження задається по роботах інвестпрограми;
  • звіт «Розшифровка витрат капітальних інвестицій» в форматі MS Excel автоматично зберігається програмою в документах поточної будівництва.

   Інструкція з розрахунку очікуваної вартості робіт і підготовці інвестпрограми >>>


Будівельні Технології: Кошторис 8, редакція від 25 лютого 2019 року

 • Внесено показники опосередкованої вартості будівництва житла по регіонах України станом на 1.01.2019г.
  Інформація на сайті Мінрегіону України від 15 січня 2019 р.,
  Лист Мінрегіону України від 17.10.2018 №7/15.3/10900-18,
  Наказ Мінрегіону України від 06.12.2018 № 335.
 • За замовчуванням приймається значення середньомісячної заробітної плати 8527.52 грн., відповідно до листа ДП "Укрдержбудекспертиза" від 31.01.2019 року №78.
 • Внесено зміни до шаблону розрахунку заробітної плати, згідно з Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" та Галузевою угодою на 2019-2020 рік.
 • Вікно налаштувань параметрів розрахунку вартості проектних робіт доповнено можливістю опціонально включати в розрахунок вартість обладнання для будь-якої таблиці усереднених показників (ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 п.5.3).
 • Для контролю вартості орендованих машин реалізовано розрахунок вартості машино-години за усередненими показниками з урахуванням загальновиробничих витрат, адміністративних витрат і кошторисного прибутку ("Ліміт ДСТУ"). Реалізовано звіт "Контроль ціни орендованих машин", який можна вивести на друк для локального кошторису, об'єктного кошторису, зведеного кошторисного розрахунку, договірної ціни або акта приймання виконаних робіт.
 • У контекстне меню програми додані команди "Вирізати", "Копіювати", "Вставити".
 • У вікні редагування локального кошторису у контекстне меню додана команда "Видалити заголовок розділа".
 • Параметри друку ресурсної відомості доповнені опціями:
  • «Відстань перевезення» - вибір опції додає до назви ресурсу інформацію про відстань перевезення;
  • «Параметри розрахунку транспортних витрат» - вибір опції додає до назви ресурсу формулу розрахунку транспортних витрат;
  • «Примітка до ціни» - вибір опції додає до назви ресурсу примітки до ціни.
  • Вид сортування ресурсів: по найменуванню, по шифру, по спадаючій кошторисній вартості
 • Відомість ресурсів доповнено розділом "Матеріали що повертаються"
 • До відомості ресурсів включаються ресурси з нульовою вартістю.
 • Реалізовано розрахунок витрат, пов'язаних з інфляційними процесами, який дозволяє розраховувати витрати на термін від 1 до 5 років з індивідуальним налаштуванням показників інфляції та запланованого відсотку виконання будівельних робіт і закупівлі обладнання.
 • При установці "Демонтажу" на позиції з видом робіт «монтаж металевих конструкцій» автоматично налаштовується застосування не нульового коефіцієнту до матеріалів, що використовуються для зварювання та різання металу (електроди, кисень, пропан та інші).
 • Норми збірника "Технічне обслуговування, ремонт і налагодження технічних засобів пожежогасіння, охоронної, пожежної та охоронно-пожежної сигналізації. Прейскурант № 2661001-92" переведені на українську мову.
 • У «Особистому кабінеті» (меню «Сервіс» - «Налаштування») з'явилася можливість задати обліковий запис для швидкого доступу до сервісу нормативних документів БУДСТАНДАРТ Online прямо з кошторисної програми.
 • У «Особистому кабінеті» (меню «Сервіс» - «Налаштування») з'явилася можливість вибирати «режим доступу» до створюваних об'єктів програми (кошторисів, договірних цін та актів приймання виконаних робіт). За замовчуванням в «Особистому кабінеті» встановлена ​​опція «Об'єкти доступні тільки мені». В цьому режимі роботи все, що створює користувач кошторисної програми доступно тільки цьому користувачеві. Якщо відключити цю опцію, то всі новостворені об'єкти програми (кошториси, договірні ціни та акти) будуть доступні всім користувачам, у яких є права доступу до поточної папки або будівлі.
 • Як і раніше Ви можете надавати доступ до створених Вами об'єктів програми (кошторисів, договірних цін, актів приймання виконаних робіт) Вашим колегам в режимі «тільки читання» або «повний доступ» з можливістю редагування документа. У вікнах установки прав доступу до будівлі та кошторисної документації додані опції «встановити по папці» і «встановити по будівлі». Вибираючи ці опції, Ви можете швидко надавати доступ до створеної Вами будівлі або кошторисної документації всім користувачам, яким надано права доступу до поточної папки або будівлі.
 • «Керівництво користувача» актуалізовано і доповнено описом нових функцій.
© Computer Logic Group. All rights reserved
+38 (057) 341-80-80, оffісе@smeta.ua